Nelze zobrazit
Náš Facebook:

O lokalitě

Chaloupky jsou skryty vprostřed lesa a jsou tedy obklopeny nádhernou přírodou. Les je hustý, smíšený a krásně Vás schová před okolním světem. Nejjednodušeji se k nám dostanete vlastním autem. Hájenka se nachází cca 800m od silnice č.398 spojující obce Horní Dunajovice a Mikulovice.

To ovšem neznamená, že by tu nebylo kam vyrazit. V lese, poblíž Chaloupek, je jezírko s posezením. Jen krátkou cestu od Chaloupek opačným směrem můžeme zase narazit na studánku. A přímo v srdci areálu můžeme nalézt krásnou historickou studnu, ze které se brala voda pro pivovar. Studna má přes tři metry v průměru a je do celé své hloubky vyskládaná kameny. Na studnu bude ukována kovová klec, aby se všichni mohli bezpečně pokochat její hloubkou.
Nelze zobrazit Nelze zobrazit

Chaloupky jsou coby kamenem dohodil od místní turistické trasy, která spojuje několik místních malebných míst. Jmenovitě třeba Mikulovické jezero a právě Dunajovické jezero, které je od Chaloupek jen několik minut chůze vzdáleno. Dunajovické jezero je krásné místo k odpočinku. Jezero je rozlehlé a příjemné na pohled. Dá se v něm plavat, má snadný přístup k vodě.
Nelze zobrazit Nelze zobrazit Nelze zobrazit Nelze zobrazit

Na hrázi tohoto jezera stojí také penzion, kde se můžete občerstvit, napít, nebo sem třeba večer přijít "na písničku".

|
|
Tvorba webu: Vladan Havel